Wystawy dyplomowe: Witowska | Solarz

witowska-1
Zapraszamy na wystawy dyplomowe Olgi Witowskiej i Kamili Solarz

POCZUCIE, ŻE ZNÓW KOŃCZY SIĘ LATO / Olga Witowska

Wystawa Olgi Witowskiej „Poczucie, że znów kończy się lato” to zbiór fotografii z lat 2018-2022 przedstawiających osoby i miejsca ważne dla artystki – jest to opowieść o potrzebie bycia z ludźmi i poszukiwaniu bliskości. Olga Witowska przygląda się codzienności, pozornie nieuchwytnym małym chwilom i nastrojom.

POZA JAKO ZASŁONA / Kamila Solarz

Tematyka prac Kamili Solarz „Poza jako zasłona” krąży wokół zagadnienia pozy. Na fotografii poza jest wizualnym znakiem, a także komunikatem przekazywanym poprzez ciało. To, co pozowane jest z definicji przeciwne naturalnemu, a więc przeciwne prawdzie i szczerości. Ale czy na pewno? Poprzez pozę możemy próbować się chować, ale też odsłaniać ukryte odczucia czy pragnienia, ukazując jakąś skrywaną cząstkę tożsamości. Tkwimy w konwencji, jednocześnie poszukując w niej przestrzeni na prywatność.

O artystkach:

Olga Witowska – urodzona w 1996 r. w Sanoku. Absolwentka Wydziału Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Inspiracje odnajduje w obserwowaniu i dokumentowaniu codzienności oraz relacjach zachodzących między ludźmi. Fotografia ma dla niej zarówno bardzo poetycki, jak i społeczny charakter. Porusza tematy tożsamości, rodziny, a także praw kobiet.  W swojej twórczości łączy różne formy wizualne: fotografię, wideo, performance. Jej prace prezentowane były między innymi w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie, na Fotofestiwalu w Łodzi oraz w ramach Krakow Photo Fringe. www.olgawitowska.com

Kamila Solarz – urodzona w 1997 roku. Studentka fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi. Skupia swoje działania głównie wokół fotografii mody i portretu. Silny wpływ na jej prace wywiera natura, którą często ukazuje w relacji do człowieka. Odnajduje inspiracje w niezliczoności występujących w niej faktur i form. Jest finalistką konkursu dla młodych twórców organizowanego przez Vogue Polska. Publikowała w magazynach takich jak K MAG, L’Officiel Baltics, The Kunst Magazine, a jej projekty artystyczne pokazywane były m.in. na Fotofestiwalu w Łodzi i Miesiącu Fotografii w Krakowie.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Posty powiązane

X