styczeń, 2020

29sty19:3021:00Nabór do grupy Alegoria II - dla młodzieży od 14 lat19:30 - 21:00

Szczegóły wydarzenia

Poleski Ośrodek Sztuki i Artystyczny Zespół Taneczny „Alegoria” zaprasza młodzież od 14 roku życia do grupy ALEGORIA II.

Nabór odbędzie się 29 stycznia w formie bezpłatnych zajęć tanecznych w godzinach 19:30-21:00 przy ul. Piotrkowskiej 282a (filia Poleskiego Ośrodka Sztuki- ZTL „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej, sala półokrągła).

Artystyczna Zespół Taneczny ALEGORIA pracuje w oparciu o technikę tańca klasycznego, współczesnego i jazzowego, technikę improwizacji tanecznej oraz partnerowań. Głównym aspektem działalności zespołu jest przygotowywanie i prezentowanie autorskich choreografii przedstawianych za pomocą wyjątkowego środka wyrazu artystycznego, jakim jest teatr tańca.

Tancerze poznają profesjonalne nazewnictwo figur, póz i kroków tanecznych, przybliżona jest im historia tańca. Podczas zajęć choreograficznych tworzone są etiudy stanowiące bazę do budowania miniatur oraz spektakli tanecznych.

Zespół tworzą dwie grupy : Alegoria I – dzieci w wieku 8-13 lat, Alegoria II – młodzież powyżej 14 roku życia. W dalszych etapach pracy zespół przeobrazi swoją strukturę w grupy z podziałem na poziom zaawansowania.

ALEGORIA jest jedynym zespołem tanecznym o takim profilu artystycznym (jazz, taniec współczesny z elementami teatru tańca) działającym przy Poleskim Ośrodku Sztuki.
Choreografem i pedagogiem grupy jest Patrycja Alenkuć.

Osoby zainteresowane dołączeniem do Artystycznego Zespołu Tanecznego ALEGORIA proszone są o wysłanie maila na adres:
p.alenkuc@pos.lodz.pl, w treści wpisując imię i nazwisko, wiek, numer kontaktowy (w przypadku osób niepełnoletnich mailowe zgłoszenie wysyła rodzic/opiekun).

Godzina

(środa) 19:30 - 21:00

Lokacja

Siedziba ZTL "Harnam" im. Jadwigi Hryniewieckiej

ul. Piotrkowska 282a

X