Warsztaty wokalne z Chórem Żydowskim Clil

Fot.1 Bogusława Michalak

W każdy drugi wtorek miesiąca zapraszamy na warsztaty wokalne z Chórem Żydowskim Clil pod dyr. Magdaleny Szymańskiej.

Amatorski Chór Żydowski Clil (z hebr. dźwięk, brzmienie) istnieje już 19 lat. Do chóru należy kilkadziesiąt osób różnych wyznań i pochodzenia, czerpiących radość ze wspólnego śpiewania. Poprzez kultywowanie żydowskich tradycji muzycznych chór zapoznaje słuchaczy z żydowskimi zwyczajami i świętami. Repertuar chóru obejmuje pieśni i piosenki w języku hebrajskim, jidysz, ladino, a także polskim. Celem działalności chóru jest szerzenie tolerancji i otwartości wobec różnic rasowych, etnicznych, religijnych oraz przeciwdziałanie uprzedzeniom i stereotypom. Od momentu powstania Clil wystąpił na ponad stu koncertach i festiwalach w Polsce i Europie,  ma także w dorobku cztery płyty.

Podczas warsztatów będzie można poznać tajniki śpiewu klasycznego, nauczyć się prawidłowej emisji głosu i dowiedzieć sporo na temat historii i kultury żydowskiej. Istnieje także możliwość dołączenia do stałego składu chóru.

Warsztaty wokalne z chórem poprowadzi jego dyrygentka, Magdalena Szymańska, która jest absolwentką dyrygentury chóralnej na kierunku Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wydziału Wokalno – Aktorskiego Łódzkiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła także jako stypendystka Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Neapolu uzyskując tytuł: Master di musica antica. Magdalena Szymańska kieruje obecnie 4 amatorskimi chórami: żydowskim CLILEM (od 2012 r.), chórem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Łodzi, ewangelicką CONCORDIĄ ze Zgierza oraz Międzypokoleniowym Chórem 4 kultur DIALOG w Łodzi. Jest również członkinią Chóru Filharmonii Łódzkiej i kameralnego chóru VIVID SINGERS. Współpracuje także z Konsortem renesansowych fletów poprzecznych „La Viva Fiamma” oraz Akademią Muzyczną w Łodzi.

Zapraszamy chętnych do uczestnictwa w warsztatach!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Prosimy zgłosić chęć przyjścia na spotkanie, pisząc na adres: chorclillodz@gmail.com.

Fot. Bogusława Michalak
X