Warsztaty kreatywnego pisania

pisanie

Swobodnie pisać teksty na dowolny temat; odnajdywać się w gąszczu rejestrów stylistycznych; oczarowywać czytelników sposobem, w jaki formułuje się myśli; wyrobić własny unikalny styl, a w przyszłość poświęcić się karierze dziennikarskiej !!! – oto motto  warsztatów kreatywnego pisania!

Propozycja kierowana jest do uczniów liceów, którzy pragną osiągnąć biegłość w tworzeniu dowolnych tekstów literackich, dziennikarskich i użytkowych. Umiejętność przejrzystego i błyskotliwego pisania jest istotna nie tylko podczas egzaminu maturalnego, ale okazuje się niezbędna na studiach wyższych oraz stanowi ważny atut na rynku pracy.
Prowadzący: dr Mateusz Grabowski

Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim.  Prowadził warsztaty twórczego pisania dla maturzystów w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach oraz dla uczestników Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, koordynował gry literackie organizowane dla Uniwersytetu Łódzkiego i Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, pracował w redakcjach Łódzkich wydawnictw oraz jako redaktor naczelny gazety teatralnej młodych „Proscenium”. Prowadził również własny startup poświęcony marketingowi treści, a aktualnie kończy projekt badawczo-wydawniczy przygotowywany dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

kiedy – środy / 17.00 – 19.00
zapisy: biuro@pos.lodz.pl, tel. 42 686 02 59
koszt: jednorazowo 50 zł, karnet miesięczny 4 spotkania 70 zł

Posty powiązane

X