Warsztaty ceramiczne

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wytwarzaniem z gliny oraz toczenia na kole do Ośrodka Sztuki, filii Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi. Tworzenie z gliny pobudza wyobraźnię, relaksuje i otwiera przestrzeń na swobodne wyrażanie siebie przez sztukę. Warsztaty są prowadzone w różnych technikach rękodzieła, takich jak: ceramika, mozaika, grafika, filcowanie, witraż, papier czerpany, fusing – szkło topione.

Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka – Bożena Justyna z Fundacji Twórczy Żar.

Bożena Justyna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (Wydział Edukacji Artystycznej) i doświadczonym pedagogiem. Pracuje z dziećmi, dorosłymi, seniorami, osobami niepełnosprawnymi. Od 2005 roku prowadzi Pracownię Działań Twórczych w Łodzi. Opracowała i zrealizowała szereg scenariuszy zajęć dla nauczycieli i instruktorów z zakresu różnych obszarów działań twórczych: ceramiki, grafiki, rysunku, malarstwa, tkaniny artystycznej, filcowania, mozaiki, witrażu, fusingu. Ukończyła szereg kursów i szkoleń, m.in. „Nauczyciel w procesie edukacji nieformalnej”, „Sztuka nauczania sztuki”, „Nowoczesne metody aktywizacji i integracji seniorów” i inne. Założycielka Fundacji Twórczy Żar, którą obecnie prowadzi.

 

Gdzie i kiedy: Krzemieniecka 2A, sala ceramiczna. Każdy wtorek w godzinach 17.30-20.00

Informacje i zapisy: Zapisy online lub pod nr tel. 518 522 696.

Zapisy na zajęcia są otwarte przez cały okres trwania zajęć. W cenie biletu zapewniamy: materiały oraz wypał wyrobów. Cena zajęć: 80 zł – toczenie na kole garncarskim za pojedyncze zajęcia; 70 zł – zajęcia ceramiczne; 260 zł – karnet (4 zajęcia – nie obejmuje toczenia na kole). Zapraszamy!

X