Szkolne Towarzystwo Teatralne

pexels-photo-6926649-larger

Zapraszamy do programu szkolnych kół teatralnych prowadzonych na terenie łódzkich szkół ponadpodstawowych. Opracowany przez nas program zajęć wspiera budowanie przez młodych ludzi kompetencji literackich, krytycznych i interpretacyjnych. Zajęcia uzupełniają i wspierają program nauczania w roku szkolnym 2022-2023.

Literatura stanowi punkt wyjścia do diagnozy rzeczywistości i dyskusji o kondycji człowieka i jego postaw wobec współczesnych wyzwań. Dzięki Szkolnemu Towarzystwu Teatralnemu młodzi ludzie wchodzący w dorosłość zyskają możliwość zaistnienia na scenie i podzielenia się z widzami swoimi umiejętnościami i przemyśleniami. Praca nad dramatem to także żywe dyskusje, dzięki którym odkryjemy rezonującą, również współcześnie, literaturę. A potem wyjdziemy na scenę.

Nadstawcie uszu! Zapraszam wszystkich głodnych duchem, by zapakowali do plecaka, czy też upchnęli po kieszeniach, kawał swojego serca i delikatności. Zabierzcie też ze sobą historie z przeszłości, teraźniejszości, a nawet wyobrażonej przyszłości. Dołóżcie odrobinę chęci i twórczego szaleństwa, by stać się wyrazistymi aktor(k)ami. Staniemy w szranki z wierszem, prozą, scenami dialogowymi. Pobawimy się konwencją i wyobraźnią, nie zapominając o poczuciu humoru. Wszystko po to, byście stali się pewnymi siebie narrator(k)ami i artyst(k)ami, gotowymi do wystąpienia przed publicznością. Do zobaczenia w teatrze!
Oferta warsztatów:
  • Grupa szkolna:  Od 4 do 16 osób (nabór ze wszystkich klas w danej placówce);
  • Koszt dla uczestnika: 50 zł za miesiąc;
  • Sezon zakończony pokazem spektaklu – materiał uzgodniony uprzednio z uczestnikami i nauczycielami
  • Możliwość zaplanowania zajęć w trybie rocznym lub półrocznym
  • Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 516 389 976 lub na adres email p.glowaty@msk.lodz.pl
Prowadzący: PAWEŁ GŁOWATY  

Aktor i reżyser prowadzący twórcze i edukacyjne działania teatralne, Członek zespołu MSK Ośrodka Sztuki.  Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Związany z teatrem tańca. Brał udział w spektaklach Teatru Navras w reżyserii Artura Stelmaczonka, m.in. Nijaki, męski, żeński, Porywacze ciał. Współpracował ze studentami i absolwentami Akademii Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (Wydział Teatru Tańca). Reżyserował własne spektakle – m.in. Sen Małego Króla, który nigdy nie był Księciem na podstawie Obcego Alberta Camus, który wygrał konkurs Entree organizowany przez chorzowski Teatr Rozrywki. Współpracował z Marcinem Brzozowskim przy spektaklu „Technika punktu świetlnego” na podstawie tekstów Philipa-Dimitri Galasa, który odniósł sukcesy na festiwalach w Mołdawii i Rumunii.

Od 2019 roku współpracuje z Teatrem Chorea, m.in. przy spektaklu Tragedia Jana w reżyserii Waldemara Raźniaka – laureat programu Teatr Polska i Złotej Maski w sezonie 2018/2019. W 2022 roku Głowaty wyreżyserował spektakl Ja, Feuerbach, który premierę miał na deskach Teatru Chorea w Łodzi. Od 2020 roku współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie. Od 6 lat jest wychowawcą i instruktorem na wakacyjnych warsztatach artystycznych prowadzonych w całej Polsce.

 

KONTAKT I ZAPISY

Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 516 389 976 lub na adres email p.glowaty@msk.lodz.pl

Posty powiązane

X