Świąteczny Dom PrzeTwórców

przetworcy-long

Przyjdź do domu PrzeTwórców, którego gospodyniami są projektantki Matylda Leśnikowska i Anna Becherka. Zrób ekologiczny, artystyczny prezent dla siebie, dla Niej lub dla Niego! Zapraszamy na świąteczne warsztaty totalnej transformacji starych, nienoszonych ubrań. W dwie godziny wykonasz samodzielnie trzy unikalne prezenty gwiazdkowe dla najbliższych. Wiedzą, jak z czegoś starego stworzyć nową i naprawdę piękną rzecz, podzielą się dwie łódzkie projektantki mody i biżuterii – Matylda Leśnikowska i Anna Becherka. Obie artystki stworzyły własne marki modowe oparte na upcyklingu, tworząc wyjątkowe, nowoczesne ubrania i biżuterię. To trzeba zobaczyć! 

Pod ich okiem, używając różnych technik (odbijanie, malowanie, wałkowanie, naklejanie) zmienicie stary krawat lub koszulkę w nowy, piękny, dedykowany prezent. Przetworzycie stare, bezużyteczne kable w kolczyki i breloki do kluczy, którymi obdarujecie najbliższych. Zapraszamy osoby, którym bliskie są zasady Zero Waste i wszystkich, którzy chcą je poznać i wykonać unikatowe, dizajnerskie prezenty. 

Z czym wyjdziecie: 3 spersonalizowane prezenty dla najbliższych

  • Cena warsztatów: 100 zł (zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do pracy. Wykonane przez siebie trzy prezenty Uczestnicy zabierają do domu). 
  • Ilość miejsc jest ograniczona, a grupa kameralna – dlatego warto wcześnie zarezerwować miejsce. Zapisy pod numerem telefonu 608 054 050. Wpłata kwoty za warsztaty: nr konta 39 1160 2202 0000 0005 0750 5363, z dopiskiem EKO ART PREZENT – do 15 grudnia 2022.
  • Kiedy: Sobota, 17 grudnia, godz. 11.00 
  • Gdzie: Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2A, parter

ZAPRASZAMY!

Grudniowy warsztat dla osób dorosłych zapowiada cykl upcyklingowych spotkań, które wkrótce rozpoczniemy w Ośrodku Sztuki. 

Czym jest upcykling? 

Ekologia jest coraz silniej obecna w trendach mody czy dekoracji wnętrz. Upcykling to metoda przetwarzania przedmiotów pozornie już nieprzydatnych i nadawania im nowego życia – na przykład zużytych kabli, starych mebli, ubrań i wielu innych materiałów – zgodnie z zasadą „Nie wyrzucaj – przetwarzaj”. Upcycling pozwala otrzymać coś o większej wartości, niż materiał wyjściowy. 

Świat jest już zaśmiecony górami niepotrzebnych, wyrzuconych na śmietnik ubrań – nie dokładajmy tam swojej szafy! Upcykling pozwala ze starego, nienoszonego ciucha zrobić zupełnie nowe i unikatowe ubranie. Będzie absolutnie Twoje, bo ważne jest nie tylko to co wkładasz w siebie, ale i to co wkładasz NA siebie – ubiór to dusza wyciągnięta na lewą stronę. 

Anna Becherka to artystka tworząca w nurcie sztuki recyklingu, dedykowany artysta na XIV Biennale we Florencji. Prace Anny Becherki otrzymały wyróżnienie w konkursie Modopolis dla projektantów mody zrównoważonej. Jej prace były prezentowane m.in. na Gdynia Design Days, w galerii Art Expertise (Florencja),  na wystawie „Odzyskane” w Galerii Huta Sztuki. Od 2019 roku jest rezydentką Art Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, gdzie prowadzi własną pracownię i galerię BECHANN. O jej pracowni i marce BECHANN pisał Forbes, Puls Biznesu i Łódź Kreuje Innowacje. 

Matylda Leśnikowska studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (1980-1987). Od sukcesu projektu Matylda & Cipher na paryskim salonie Paris Sur Mode w 1997 roku, poprzez prezentacje podczas tygodni mody w Paryżu, Mediolanie, Tokio, Las Vegas i Dubaju, jej kreacje trafiły na rynki Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Francji, Stanów Zjednoczonych, Australii, Japonii i Arabii Saudyjskiej.  Stosuje wszystkie możliwe i niemożliwe, niekonwencjonalne, autorskie techniki do tworzenia wzorów i faktur. Ubiór traktuje jako pretekst do eksperymentowania formą. Jest autorką kostiumów teatralnych i filmowych dla Mariusza Grzegorzka. Obecnie w ramach ekoprojektu IMADEONE zajmuje się upcykligiem odzieży. 

Posty powiązane

X