Staś Wróbelek – książka o Łodzi

Ośrodek Kultury Górna w Łodzi jest wydawcą książki pt. „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek”. Ilustrowana książeczka dla dzieci to bajkowo-literacka wycieczka po wybranych miejscach Łodzi, której przewodnikiem jest fikcyjny bohater – miejski wróbelek Staś.
Łódź jest miastem specyficznym, ze specyficzną historią, o której nie ma mowy w wielkich dziejach Polski. Łódź nie ma swoich legend – jak Warszawa, Kraków czy Toruń. Pragniemy udostępnić młodemu odbiorcy – oraz rodzicom i nauczycielom – część drugą opowieści osnutej wokół historycznej Łodzi wielokulturowej. W książce wszystkie zdarzenia i miejsca są prawdziwe, fikcyjny jest tylko Staś wróbelek i jego ptasia rodzinie.

Weź książę w rękę, dziecko za rękę i razem ze Stasiem zwiedzajcie Łódź.

Ośrodek Kultury Górna wydał przygodową książkę o Łodzi dla dzieci i…. dorosłych. „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek” to książeczka dla dzieci o wybranych motywach z historii Łodzi, opowiedziana przez miejskiego wróbla Stasia.  Książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci, a dzięki nim również dorośli czytelnicy mają szansę poznać kilka historycznych ciekawostek.

Od 22.11.2019 dostępna jest druga części książki pt. „Każdy w Łodzi skwerek zna Staś wróbelek”.

Tom II dostępny jest BEZPŁATNIE. Jego oficjalna premiera odbyła się na 9. Targach Ciekawej Książki w dniach 22-24.11.2019. 

Weźcie udział w terenowej grze szlakiem wróbelka Stasia. Wystarczy zainstalować aplikację „TROPICIEL”. Lektura książki pomoże Wam odpowiedzieć na quizy i terenowe zagadki. Spacer z wróbelkiem Stasiem dostępny jest w telefonie dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2019”.

„Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek”
Autor: M. K. Ptaszek
Ilustracje: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Autor pomysłu, redaktor prowadzący: Agata Dawidowicz

Wydawca: Ośrodek Kultury Górna

Publikacja jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.
Patronat medialny: www.miastodzieci.pl

Więcej na stronie:
www.staswrobelek.pl
www.facebook.com/StasWrobelek/
www.gorna.pl

Posty powiązane

X