Partnerstwo strategiczne w programie Erasmus+ Akcja KA2 – For The Record (01.09.2019–31.08.2021).

Kraje partnerskie: Polska, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania i Włochy

Projekt zatytułowany „For The Record” jest skierowany do edukatorów osób dorosłych, którzy specjalizują się w pracy z osobami starszymi. Tematem, przewodnim, nad którym będziemy pracować w trakcie spotkań będzie pojęcie pamięci i przywoływania wspomnień, czyli wartości szczególnie ważnych dla starszych pokoleń.

Wspomnienia i pamięć o czasach minionych jest niezwykle istotna w potrzebie zachowania własnej tożsamości. Pamięć odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu nowych pokoleń, a wspomnienia przekazywane w sposób bezpośredni są szczególnie cenne. Edukacyjną wartość wspomnień można docenić szczególnie wtedy, gdy zauważymy, że pamięć to nie tylko przywoływanie przeszłości, ale także refleksja nad samym sobą oraz dbałość o docenienie własnego życiowego doświadczenia.

Podczas spotkań z naszymi zagranicznymi partnerami będziemy wzajemnie uczyć się metod, które pozwalają na najbardziej precyzyjną archiwizację ludzkich doświadczeń. Projekt rozpocznie się już w październiku 2019 a zakończy w lipcu 2021 roku.

X