Pracownia plastyczna

Pracownia plastyczna Joli Królickiej

Jola Królicka prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie uczą się wyrażania myśli poprzez obraz – za pomocą każdej techniki, która najlepiej wpisuje się w koncepcję samodzielnie wypracowaną przez autorki i autorów prac. Zajęcia uczą stopniowego, przemyślanego budowania wypowiedzi artystycznej i pomagają budować pewność siebie i swoich wyborów twórczych.

Moim zadaniem jest odpalić głowy. Technika to następstwo pomysłu. W wieku sześciu lat nie jest najważniejsze czym namalowany jest koń – najważniejsze jest to, jak koń ma pędzić. Na zajęciach można rozmawiać, można wymieniać poglądy, przede wszystkim można się śmiać. Można nawet śpiewać. Walczę z szybkim, teledyskowym podejściem. Sam proces twórczy staram się podnosić do rangi sztuki. Szacunek do procesu, do ukończenia dzieła i zaprezentowania go odbiorcom jest sprawą fundamentalną. Każda praca jest indywidualnym wysypem wyobraźni, którego nie kasuję przez korekty. Daję im wolność, w której to ja idę za nimi, a nie oni za mną. – Jola Królicka

Jola Królicka – artystka, plastyczka, rysowniczka, pedagożka, realizatorka scenografii. Prowadzi cykliczne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Sztuki, edukacyjno-integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty plastyczne w Fabryce Sztuki w Łodzi. Autorka scenografii do spektakli „Żarty Teatralne” (2018), „Miasto” (2019), „Rój. Sekretne życie społeczne” (2019)  zrealizowanych w Teatrze CHOREA.

Informacje i zapisy: Tylko lista rezerwowa. Tel. 518 522 696

Ilustracja: Praca plastyczna wykonana przez Mikołaja Mrozickiego – uczestnika zajęć.

X