Podziel się książką z seniorem

Podziel się książką z seniorem

akcja społeczna – dostęp do kultury dla osób zagrożonych wykluczeniem

18 marca 2020 r. księgarnia internetowa Gandalf.com.pl we współpracy z łódzkim Poleskim Ośrodkiem Sztuki rusza z akcją pomocy seniorom. Wiele starszych osób na co dzień jest wykluczonych z obiegu kultury ze względów zdrowotnych lub ekonomicznych. Jednak dziś – w czasie mobilizacji społecznej związanej z koronawirusem – problem uległ znacznemu wzmocnieniu. Gandalf wraz z partnerami odpowiada na ten kryzys i pomaga seniorom!

Może wydawać się, że dostęp do kultury nie jest priorytetową potrzebą. Nie warto jednak sprawy lekceważyć. Kultura to nie fanaberia dla znudzonych, ale działalność, która niesie pocieszenie, spokój ducha i komfort psychiczny. Wielu seniorów nie wymaga hospitalizacji i funkcjonuje samodzielnie. A jednak – ze względów bezpieczeństwa – ta samodzielność jest ograniczona tylko do własnych czterech ścian. Trudna sytuacja kwarantanny, czy ograniczonej swobody poruszania się ze względów bezpieczeństwa, wpływa także na dobrostan psychiczny. Czasem poważne sprawy mają proste rozwiązanie! Wierzymy, że dobra książka może być jedną z odpowiedzi na chwile niepewności, które przeżywają starsi członkowie naszego społeczeństwa.

Dlatego Gandalf nawiązał współpracę partnerską z publicznymi instytucjami zdrowia i kultury. Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora „Bałuty” w Łodzi oraz Poleski Ośrodek Sztuki pomogą dostarczyć literaturę potrzebującym.

Gandalf.com.pl z kolei podejmuje się następujących zobowiązań – udostępnia platformę online do dobroczynnego przekazywania książek seniorom, a także wykorzysta własną przestrzeń magazynową i zaangażowanie swoich pracowników. Ufamy, że namówimy naszych użytkowników do solidarnego przekazywania książek potrzebującym. Ale to nie wszystko! W szczególnym czasie społecznej moblizacji, Gandalf zobowiązuje się do podwojenia liczby książek zakupionych w ramach akcji. Wspólnym wysiłkiem: firmy i użytkowników – chcemy nieść pomoc!

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć pod adresem: https://www.gandalf.com.pl/opis- promocji/dlaseniorow/

Posty powiązane

X