Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia”

Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia” to cykliczna impreza popularyzująca dorobek artystyczny seniorów realizowana w Poleskim Ośrodku Sztuki filia „Karolew” w Łodzi.

Szanowni Państwo,

Od 12 lat zapraszaliśmy Państwa do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Ruchu Artystycznego Seniorów „Piernikalia”. Ten festiwal, od zawsze, traktowaliśmy, jak święto wszystkich Seniorów, nieprzypadkowo jego organizację  planując w listopadzie –  w miesiącu, w którym obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora.  Przy okazji dobrej atmosfery, wspaniałych koncertów, wzruszających popisów solowych i zespołowych, pragnęliśmy zwrócić uwagę na rolę osób starszych w społeczeństwie. Misją Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Ruchu Seniorów „Piernikalia” było stworzenie przyjaznego miejsca, w którym Seniorzy mieliby szansę zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych przed szeroką publicznością. I udało nam się stworzyć miejsce przyjazne,
w którym nigdy nie stawialiśmy na zaciętą walkę o zwycięstwo i to nasz wspólny sukces: zespołów, solistów, publiczności i organizatorów.

Ewaluacja ostatnich edycji cyklu dowiodła, że pomysł zorganizowania Festiwalu „Piernikalia” okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Rosnąca z roku na rok liczba zarówno wykonawców, jak i widzów oraz fakt, że uczestnicy pierwszych edycji chętnie wracali do nas w kolejnych latach, oznacza, że Festiwal spełnił ich oczekiwania. Z radością i niekłamaną satysfakcją jako organizator obserwowaliśmy coraz wyższy poziom wielu prezentacji.  W ciągu jedenastu lat istnienia Festiwalu ujawnił się nowy wizerunek Seniora – aktywnego, pełnego energii i pasji.

Przez wszystkie edycje przeglądu, zapraszaliśmy zgromadzoną publiczność do wygłoszenia wspólnej przysięgi. Jej słowa, towarzyszyły nam niezmiennie od pierwszego dnia, pierwszej edycji. I dziś są one szczególnie ważne, także dla nas. To właśnie tym słowom, w czasie pandemii, nadajemy szczególne, magiczne znaczenie, niech wypowiadane przez Państwa staną się rodzajem  zaklęcia, żebyśmy mogli spotkać się za rok i znów cieszyć swoją obecnością. A o tym, że tak właśnie będzie, jesteśmy przekonani.

Drodzy sympatycy „Piernikaliów” zapraszamy do odczytania słów przysięgi:

Publiczność rozkochać,

konkurencję pogrążyć,

dobrze się bawić,

wrócić tu za rok aby

Publiczność  rozkochać,

Konkurencję pogrążyć..

Na koniec życzymy Państwu dużo zdrowia, wierzymy, że wspólnie przetrwamy ten dziwny czas. Jesteśmy gotowi, by wsłuchiwać się w głos naszej społeczności piernikaliowej,  ponieważ jesteście nam szczególnie bliscy. Czekamy na Was za rok!

Z szacunkiem i oddaniem,

Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Ruchu Artystycznego Seniorów „Piernikalia”.

X