Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia”

Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Ruchu Seniorów „Piernikalia” to cykliczna impreza popularyzująca dorobek artystyczny seniorów realizowana w Poleskim Ośrodku Sztuki filia „Karolew” w Łodzi.

Szanowni Państwo,

Od 13 lat zapraszaliśmy Państwa do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Ruchu Artystycznego Seniorów „Piernikalia”. Ten festiwal, od zawsze, traktowaliśmy, jak święto wszystkich Seniorów, nieprzypadkowo jego organizację  planując w listopadzie –  w miesiącu, w którym obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora.  Przy okazji dobrej atmosfery, wspaniałych koncertów, wzruszających popisów solowych i zespołowych, pragnęliśmy zwrócić uwagę na rolę osób starszych w społeczeństwie. Misją Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Ruchu Seniorów „Piernikalia” jest stworzenie przyjaznego miejsca, w którym Seniorzy mieliby szansę zaprezentowania swoich umiejętności scenicznych przed szeroką publicznością. I udało nam się stworzyć miejsce przyjazne,
w którym nigdy nie stawialiśmy na zaciętą walkę o zwycięstwo i to nasz wspólny sukces: zespołów, solistów, publiczności i organizatorów.

Ewaluacja ostatnich edycji cyklu dowiodła, że pomysł zorganizowania Festiwalu „Piernikalia” okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Rosnąca z roku na rok liczba zarówno wykonawców, jak i widzów oraz fakt, że uczestnicy pierwszych edycji chętnie wracali do nas w kolejnych latach, oznacza, że Festiwal spełnił ich oczekiwania. Z radością i niekłamaną satysfakcją jako organizator obserwujemy coraz wyższy poziom wielu prezentacji.  W ciągu trzynastu lat istnienia Festiwalu ujawnił się nowy wizerunek Seniora – aktywnego, pełnego energii i pasji.

Za nami kolejna, trzynasta edycja festiwalu.  Z przyjemnością obejrzeliśmy spektakl Teatru Podtekst, wysłuchaliśmy koncertów w wykonaniu Barbary Twardosz-Droździńskiej i  Łódzkiego Teatru Piosenki. Zwieńczeniem przeglądu było  spotkanie ze Stefanem Friedmannem.

Ta szczególna, „pandemiczna” edycja, uzmysłowiła nam znaczenie i ważność spotkania. Pragniemy przekazać społeczności piernikaliowej podziękowania za energię, która napędza nasze działania.  Dziękujemy za zaangażowanie, obecność i bliskość.

Z szacunkiem, oddaniem i życzeniami zdrowia,

Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Ruchu Artystycznego Seniorów „Piernikalia”.

X