Kursy gry na gitarze w Ośrodku Sztuki

Blazej_bez_ramki
Kursy gry na gitarze

Zapraszamy na kursy gry na gitarze dla dzieci i dorosłych, które prowadzi Błażej Szyzdek.   

Podczas kursu uczniowie udoskonalą technikę gitarową i poszerzą swoje szeroko rozumiane umiejętności muzyczne: od nauki słownictwa” akordowego do nauki piosenek. Inne obszary kursu będą obejmować – odpowiednio do wieku, poziomu zaawansowania, indywidualnych preferencji i zainteresowań: 

  • improwizację: będzie to świetna okazja, aby pograć razem – będziemy improwizować własne solówki, nauczymy się dobierać własne dźwięki tak, by wyrazić się w języku muzycznym i tworzyć własny, typowy tylko dla nas samych styl wypowiedzi;
  • podstawy teorii muzyki: odczarujemy pogląd, że teoria muzyki musi być trudna i nudna. Przy odpowiednim spojrzeniu jest to świetna zabawa intelektualna i bardzo pomocne narzędzie, które okaże się bezcenne w naszej muzycznej podróży!
  • harmonię: na podstawie repertuaru zespołów takich jak Velvet Underground, The Beatles czy Radiohead, będziemy stopniowo poznawać różne kolory i układy dźwięków, rozpracowywać ich ułożenie względem siebie, by w końcu tworzyć własne progresje akordowe, następstwa harmoniczne, a nawet własne akordy;
  • ćwiczenia rytmiczne: wyklaskiwanie rytmów, wypracowywanie dobrego poczucia czasu, precyzji i świadomości rytmicznej, żeby umieć dopasować środki rytmiczne do repertuaru, nad którym będziemy pracować;
  • pisanie własnych riffów, piosenek, ćwiczeń. Gdy poznamy nowy akord, skalę czy rytm – dlaczego by w oparciu o któryś z tych elementów nie napisać piosenki, wymyślić własnego ćwiczenia lub melodii? Możemy utwór zdekonstruować, traktować piosenki jako zaproszenie do reharmonizacji – rekontekstualizacji melodii poprzez osadzenie jej w nowym otoczeniu harmonicznym. Dobieramy nowe, własne akordy, dopasowując je do zastanej melodii. Wykorzystajmy umiejętności muzyczne do twórczej zabawy z materiałem dźwiękowym!

Celem stopniowego wprowadzania tych zagadnień będzie budowanie wiedzy i umiejętności grania na gitarze w sposób angażujący uczestników na różnych płaszczyznach (np. ruchowej – poprzez ćwiczenia na technikę prawej i lewej ręki – równocześnie wspierając rozumienie koncepcji improwizacji, budowy piosenek i akordów. 

Na zajęcia zapraszamy dzieci i młodzież chcące się uczyć gry od podstaw, jak i tych na wyższych poziomach zaawansowania. Osoby dorosłe, które chciałyby zacząć bądź kontynuować swoją przygodę z gitarą są również mile widziane! Zajęcia będą prowadzone w Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2a w Łodzi. 

Zapisy i koszt zajęć:

Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w parach. 

Dostępne terminy: wtorki i piątki w godzinach 15.00-19.00.

  • Koszt zajęć z jedną osobą: 75 zł – lekcja 45 minut, 85 zł – 60 minut.
  • Koszt zajęć dla dwóch osób: 100 zł – 60 minut. 

Zapisy pod numerem telefonu 513 935 962.

 

BŁAŻEJ SZYZDEK

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi (kierunek: jazz i muzyka estradowa, specjalizacja: gitara jazzowa). Instruktor gry na gitarze w Centrum Kultury Młodych w Łodzi i Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Autor cyklu wideo lekcji poświęconych grze na gitarze. 

Doświadczony instruktor o wysokich kwalifikacjach techniczno-warsztatowych (kompozycja, aranżacja, kształcenie słuchu i teoria muzyki, technika gitarowa) i interpersonalnych. 

Doświadczenie instruktora gry na gitarze poszerzyło moje rozumienie wielu aspektów muzyki i pozwoliło wypracować metody wspólnego rozwiązywania problemów ucznia oraz planowania jego dalszego rozwoju w oparciu o indywidualne predyspozycje i preferencje estetyczne. Zapraszam na lekcje! – Błażej Szyzdek 

Zapraszamy!

Posty powiązane

X