Kulturalna Rozgrzewka. Ferie w MSK: Polesie

baner5
Zapraszamy dzieci na ferie zimowe w MSK: Polesie

Informujemy, że miejsca na Ferie zimowe w Ośrodku MSK:Polesie w pierwszym tygodniu ferii (16-20 stycznia) zostały wyczerpane.

Polecamy Państwu program półkolonii-warsztatów w drugim tygodniu Ferii (23-27 stycznia 2023) – ZOSTAŃ KUL-BOHATEREM!

Informacje pod nr tel. 42 687 02 07 oraz 501 939 033.

Warsztaty odbędą się w pomieszczeniach MSK:Polesie (ul. Krzemieniecka 2a) w dniach 23-27.01.

 

PROGRAM FERII – TYDZIEŃ 1

Zapraszamy serdecznie na warsztaty-półkolonie zimowe na Polesiu!

  • DLA KOGO: Dzieci w wieku 7-12 lat
  • GDZIE: MSK: Polesie, ul. Krzemieniecka 2a
  • KIEDY: 16-20 stycznia 2023, godz. 10-14
  • PROWADZĄCY: Jola Królicka, Paweł Głowaty
  • Koszt zajęć (1 dzień): 40 zł

Tematem wspólnie spędzonego czasu będzie Miasto jak ciasto, czyli miasto – da się uformować.

Podczas każdego z warsztatów grupy uczestników zaprojektują, a następnie zbudują infrastrukturę miejską. Budynki „zrodzone” w głowach dzieci staną się rzeczywistością, tereny miejskie zazielenią się, a w wybudowanym mieście pojawią się mieszkańcy. To dopiero początek, bo miasto musi przecież tętnić życiem…  Każdy z warsztatów jest osobnym wydarzeniem i zakłada opracowanie pojedynczego etapu powstawania miasta.

Rozkład jazdy:

16.01 Znajdź w sobie architekta!
Młodzi uczestnicy warsztatu wcielą się w architektów, by zaprojektować funkcjonalne i przyjazne miasta. Podczas warsztatu poznamy takie postaci jak Frank Gehry, Le Corbusier czy Friedensreich Hundertwasser po to, by najpierw zainspirować, a następnie zachęcić uczestników do tworzenia własnego, jedynego w swoim rodzaju planu miasta. Następnie zajmiemy się projektowaniem wyobrażonych obiektów.

17.01 Znajdź w sobie inżyniera!
Młodzi uczestnicy warsztatu odegrają role inżynierów i zbudują miasto swoich marzeń. Niech projekty staną się rzeczywistością! Otwieramy plac budowy! Dobierzemy odpowiednie materiały, narzędzia i już możemy materializować to, co urodziło się w wyobraźni architektów. Krok po kroku, przy użyciu wielu technik plastycznych, budynki z kartki papieru przeniosą się do realności.

18.01 Znajdź w sobie projektanta!
Młodzi uczestnicy warsztatu wcielą się w projektantów zieleni i architektów krajobrazu. Zielono nam! Każde miasto potrzebuje zieleni. Sadzimy drzewa, które stworzą parki, robimy skwery i planujemy trawniki, sadzimy lasy miejskie. Przy tej okazji uczestnicy warsztatu – młodzi architekci zieleni dowiadują się, że roślinność w mieście pełni bardzo istotną rolę – funkcję klimatyczną, bowiem duże powierzchnie terenów zieleni ograniczają efekt „miejskiej wyspy ciepła”, czyli obniżają temperaturę w mieście. Zielone alejki, trawniki w przeciwieństwie do betonu umożliwiają przepływ powietrza i wody i dzięki temu mają właściwości chłodzące. Poza tym, jak miło jest wyjrzeć z okna i popatrzeć na korony drzew.

19.01 Znajdź w sobie narratora!
Młodzi uczestnicy warsztatu wcielą się w opowiadaczy miejskich legend i historii. Niech miasto przemówi własnym głosem! Ożywiamy miasto! Wymyślamy wszelkie historie, które mogą się zdarzyć w wybudowanym mieście. Tworzymy, różnymi technikami plastycznymi, mieszkańców miasta. Na ulice wprowadzamy małe postacie, które tylko czekają, by spotkały ich niezapomniane przygody. Niech nasze miasta będą pełne witalności!

20.01 Znajdź w sobie burmistrza!
Młodzi uczestnicy warsztatu mają okazję wcielić się w rolę dumnego burmistrza miasta, który zaprosi nas w podróż po swych przepięknych włościach. Wielkie zakończenie! Grande finale! Po wszystkich próbach organizacji miasta i możliwych tam zdarzeń, przychodzi kolej na premierowe zaprezentowanie wykreowanych światów. Animując małych mieszkańców jak kukiełki, stworzymy teatr, który wydarzy się w zbudowanej przez uczestników miejskiej scenografii.

Koszt jednego dnia zajęć: 40 zł.

 

INFORMACJE I ZAPISY

Więcej informacji o zajęciach i zapisach można uzyskać pod numerem telefonu 662-237-608 lub pod numerem 518 522 696

Jeśli chcesz zapisać dziecko na zajęcia, wypełnij formularz zgłoszenia. Skontaktujemy się z Tobą, potwierdzając miejsce na warsztacie. Dziękujemy! 

Zapraszamy serdecznie!

Posty powiązane

X