Poleski Ośrodek Sztuki POS Łódź
Tu realizujemy projekt Europejskie partnerstwo na rzecz działań włączających osoby zagrożone marginalizacją

 

Masz pomysł na imprezę sylwestrową, ale nie masz gdzie jej zorganizować? 
Wnętrza naszej willi to doskonałe rozwiązanie. Dużo miejsca do tańca, zaplecze kuchenne dla firmy cateringowej, atmosfera fabrykanckiej willi i lokalizacja blisko centrum Łodzi, to tylko niektóre zalety.

Masz pytania dzwoń: 518-522-696

 

 

Dotknij Teatru 2018 - wyniki naboru wniosków
Przedstawiamy wyniki naboru wniosków na współrealizację akcji Dotknij Teatru - Obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w 2018 roku. 
Wyniki do pobrania>>>
Regulamin DT 2018 TUTAJ


 
18.12.2017 / 18.00 poniedziałek
Ślesin 2017
wystawa powarsztatowa
 
Drogi Pamiętniczku!
Już prawie zima, a my wciąż wspominamy letnie kolonie! Tyle było niesamowitości! Jezioro bogate w różne rodzaje życia (także takie z apetytem na nasze nogi), piękne lasy z komarami (prawie nas brakło, by wszystkie nakarmić), kolekcja zabytkowych maszyn rolniczych i przede wszystkim ośrodek „Leśna Polana” o niesamowitej historii, z którą spotykaliśmy się każdego dnia, pełen dzieł sztuki lokalnych artystów-rzeźbiarzy, wybitnie ceniących gęsi.
 Zakochaliśmy się w Szybkich Randkach Portretowych, a nasze Pocztówki pokazują to, co nas w Ślesinie zachwyciło: zielony las, zielone jezioro... jednorożce... znaki skażenia radioaktwnego... hm... Na szczęście Pani Jola dzielnie znosiła takie różne dziwactwa. Nerwy koiła rękodziełem jarzębniczym razem z Panem Adamem, który na zajęciach rozbujał wszystkie nasze kończyny i to, do czego są przyczepione. Pani Magda uczyła nas drukować na tkaninach (w tym także na cudzych spodniach, czego ślady przetrwały do dziś), a Pani Beata dzielnie wykierowała nas z różnych urzędniczych zakrętów. Pan Paweł sięgał do naszych dusz i wyciągał z nich rzeczy, których sami się nie spodziewaliśmy, a teraz musimy z nimi żyć... Natomiast Pan Kosma wrócił do nas z Gór i pokierował Kurzym Kwartetem, zaś dla relaksu zorganizował połów telefonu.
 Wiele z tego można będzie zobaczyć na wystawie w Poleskim Ośrodku Sztuki. Ale nie wszystko – te najlepsze rzeczy pozostaną wspomnieniami w naszych sercach.
 Już późno, Drogi Pamiętniczku, muszę kończyć. Zobaczymy się na kolejnych koloniach!
 
 
19.12.2017 godz. 18.00 wtorek
Z cyklu O sztuce subiektywnie - Anselm Kiefer

wykład Małgorzaty Misiowiec

Artysta, nazywany „kolosem sztuki współczesnej”, zaliczany jest do grona najważniejszych niemieckich twórców dzisiejszego świata sztuki.
Urodził się w 1945 roku, gdy świat znajduje się w ruinie i próbuje wydobyć się spod gruzów. Ruiny i motyw archeologii będą kluczowe w jego twórczości, silnie nastawionej na rozliczenie z przeszłością.  W jego twórczości szczególne miejsce zajmuje malarstwo. Dominują wielkoformatowe, monumentalne płótna.  Malował pejzaże z elementami katastroficznymi – na jego twórczości wyraźne piętno odcisnęła II wojna światowa.. Przyroda w jego malarstwie nie istnieje w stanie „czystym”, przedkulturowym – zawsze naznaczona jest przez obecność człowieka, nie tylko w sensie fizycznej ingerencji, ale także nakładania na nią symbolicznych znaczeń. Wizerunek natury traci w tym przypadku swoją „niewinność”, stając się komentarzem do historii.
Jest to twórczość pretendująca do uniwersalizmu, lecz z silnie umiejscowionej perspektywy. II wojna światowa i Holocaust pozostają istotną cezurą oraz punktem odniesienia dla działalności Kiefera. Problematyka traumy, winy i zapomnienia pozostaje istotnym aspektem jego twórczości.
Jednak jest to twórczość znacznie wykracza poza komentarz do Holocaustu. Podstawowym środkiem ekspresji w malarstwie Kiefera jest bogata faktura obrazów. Wpisuje się on w tradycję malarstwa materii, niejednokrotnie wykorzystując także kolaż i asamblaż.
Kolejną ważną inspiracją dla Anselma Kiefera jest język. Słowo jest uzupełnieniem obrazu także pod względem formalnym – jako element kompozycji.
Jego pozycja w świecie sztuki nie jest przypadkowa.  Artysta potrafi łączyć sprawność warsztatowo-techniczną ze złożonym, niejednoznacznym przekazem. Nie ma w jego sztuce miejsca na postmodernistyczną kpinę, ironię i dystans. Jest w niej natomiast powaga, patos.
 
 
 
 
6-7.01.2018 sobota 11-18.00, niedziela 11-17.00  
Wewnętrzna wolność - Sztuka bycia sobą
 

Zapraszam do odkrywania siebie i wewnętrznych poziomów swojego istnienia jakie stanowią fundament i warunek autentycznego życia w zgodzie z własną energetyką, możliwościami i intencją - jest to fundamentalna praca do wykonania dla każdego z nas i jedyna droga

Metody pracy oraz pełen opis warsztatów znajsziesz na stronie wydarzenia TUTAJ

Koszt dwudniowych warsztatów: 350 zł. Obowiązują wcześniejsze zaliczki.

Zapisy i informacje: sypekagnieszka@gmail.com, projektecolife@gmail.com

Odkryj swój potencjał na nowy rok!

94-030 Łódź
Krzemieniecka 2a