Inauguracja zajęć artystycznych dla młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki

Wraz z nowym sezonem kulturalnym zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia artystyczne (taneczne i plastyczne)

Artystyczna Grupa Taneczna „Alegoria”

W filii Poleskiego Ośrodka Sztuki, siedzibie Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” im. Jadwigi Hryniewieckiej przy ul. Piotrkowskiej 282a, w każdy wtorek i czwartek w godzinach 19.00-20.30 odbywają się próby Artystycznej Grupy Tanecznej „Alegoria” prowadzonej przez Patrycję Alenkuć. Zapraszamy dzieci i młodzież od 10. roku życia.
Grupa będzie pracowała w oparciu o technikę tańca klasycznego, współczesnego i jazzowego, technikę improwizacji tanecznej oraz partnerowań. Tancerze poznają profesjonalne nazewnictwo figur, póz i kroków tanecznych, a także zostanie im przybliżona historia tańca współczesnego. Podczas zajęć choreograficznych tworzone będę etiudy stanowiące bazę do budowania miniatur oraz spektakli tanecznych. Grupa będzie przygotowywała i prezentowała autorskie choreografie przedstawiane za pomocą wyjątkowego środka wyrazu artystycznego jakim jest teatr tańca.
Artystyczna Grupa Taneczna „Alegoria” jest jedyną grupą taneczną o takim profilu artystycznym- jazz, taniec współczesny z elementami teatru tańca, działającą przy Poleskim Ośrodku Sztuki.

Osoby zainteresowane dołączeniem do Artystycznej Grupy Tanecznej „Alegoria” proszone są o wysłanie maila na adres: p.alenkuc@pos.lodz.pl, w treści wpisując imię i nazwisko, wiek, numer kontaktowy ( w przypadku osób niepełnoletnich mailowe zgłoszenie wysyła rodzic/opiekun) lub przybyć na jedną z prób zespołu.

Szczegółowe informacje o Artystycznej Grupie Tanecznej „Alegoria” można uzyskać mailowo: p.alenkuc@pos.lodz.pl lub telefonicznie: 518 522 696 (pon.-pt. 9.00-16.00).

Pracownia plastyczna

Od 4. listopada wznawiamy działalność pracowni plastycznej pod opieką Joli Królickiej (Pani Łani). Zajęcia skierowane są dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 lat. Dni i godziny zajęć nie ulegają zmianie i są takie same jak przed przerwą wakacyjną:
Grupa „maluchy” – poniedziałki, godz. 16.00-18.00
Grupa „średnia” – środy i czwartki, godz. 17.00-19.00
Grupa „najstarsza” – piątki, godz. 17.00-19.00

Na czas trwania remontu głównej siedziby Poleskiego Ośrodka Sztuki pracownia plastyczna zostaje przeniesiona do filii POS- Teatru Szwalnia przy ulicy Struga 90. Zapraszamy zarówno nowe osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy w dziedzinie sztuk plastycznych, jak i dotychczasowych podopiecznych naszej pracowni. Przed Wami nowe wyzwania artystyczne, odkrywanie niezbadanych pokładów kreatywności, niezliczone tematy do rozmów oraz cenne nagrody do zdobycia w konkursach plastycznych.

Informacje o zajęciach plastycznych można uzyskać w godzinach ich trwania oraz telefonicznie: 518 522 696 (pon.-pt. 9.00-16.00).

Posty powiązane

X