28.10 Finisaż wystawy Miasto | Dzieci | Śmieci

maksym2

W piątek 28 października 2022 zapraszamy na finisaż wystawy MIASTO | ŚMIECI | DZIECI i spotkanie z Maksymem Ostrowskim – artystą, któremu bliskie są wartości zero waste i świadome gospodarowanie naturalnymi zasobami. Artysta zabiera nas do świata, w którym wszystko jest możliwe i gdzie wyobraźnia dziecka podpowiada najlepsze rozwiązania. Goście finisażu będą mieli okazję zachować dla siebie i zabrać do domu jeden z obiektów artystycznych!

Wystawa porusza jeden z najistotniejszych tematów współczesnego świata, jakim jest przetwarzanie i ponowne wykorzystanie przedmiotów, których już nie potrzebujemy. Upcykling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku której przedmiot otrzymuje drugie życie. Idąc za tą ideą artysta wspomina czas zabawy w altance śmieciowej, w której jako dzieci wraz z kolegami i koleżankami tworzyli światy, nadając nowe funkcje przedmiotom. Ta naturalna kreatywność, która jest w każdym z nas może podpowiedzieć nowe rozwiązania, dzięki którym mogą zmienić rzeczywistość.

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Kowalska-Owczarek.

Zapraszamy 28. października na godzinę 18.00 do Galerii Punkt Odbioru Sztuki Ośrodka Sztuki Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi, ul. Krzemieniecka 2a.

Wstęp wolny. Do zobaczenia!

(Uwaga: część obiektów została już zamówiona podczas wernisażu)

Wystawa odbywa się w ramach projektu Erasmus+ „Niepotrzebne – użyteczne i estetyczne. Kreatywne podejście do recyklingu”

Posty powiązane

X