Poleski Ośrodek Sztuki POS Łódź
Nasz serwis używa plików cookies do prawidłowego działania strony. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglą…darki. zamknij
Tu realizujemy projekt Europejskie partnerstwo na rzecz działań włączających osoby zagrożone marginalizacją

 

Zespół Tańca Nowoczesnego AD ASTRA

Z radością informujemy, iż Zespół AD ASTRA ma na swoim koncie kolejny sukces.
Tym razem Mistrzostwo Świata w Tańcu Sportowym! 

Dziennik Łódzki pisze o wydarzeniu>>>

W listopadzie 2016r. Zespół AD ASTRA zdobył Mistrzostwo Polski w tańcu Sportowym kwalifikując się tym samym do Kadry Narodowej oraz do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbyły się 30.05 - 4.06.2017r. w Pecs (Węgry). Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie - reprezentanci z 17 państw całego świata starowali równolegle na trzech scenach we wszystkich kategoriach tanecznych. W zawodach brała udział między innymi reprezentacja Rosji, Ukrainy, Słowacji, Mołdawii, Węgier, Giblartaru, Tureckiej Republiki Cypru Północnego, Cypru, Hiszpanii, Włoch, Anglii, Serbii, Chorwacji, San Marino, Irlandii oraz Polski.   

Dziewczęta z Zespołu AD ASTRA, debiutując na Mistrzostwach, odniosły ogromny sukces w kilku kategoriach, również w formach solowych i duetach, choć  największym z nich jest oczywiście zdobycie przez całą formację Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym.  

 

Imiona i nazwisko wszystkich startujących zawodniczek: 
1. Zuzanna Maślak     
2. Monika Turkowska 
3. Natalia Stawikowska
4. Anna Brancewicz-Michalak
5. Hanna Kłąb
6. Hanna Olszewska
7. Zosia Faflik
8. Wiktoria Zagórowska 
9. Amelia Zagórowska 
10. Karolina Bartkiewicz 
11. Aleksandra Pęczek 
12. Alicja Hryciuk 
13. Oliwia Supeł 
14. Zuzanna Tkaczyk
15. Martyna Dębińska
16. Anna Dębińska
17. Marta Sosińska
18. Natalia Grudzińska
19. Laura Linek
20. Patrycja Brzostowska 
21. Klaudia Błaszczyk
22. Oliwia Sosnowska
23. Hanna Jadczyk
24. Julia Barczyńska

Kierownik artystyczny, choreograf i trener: Aleksandra Lewy

Oto wyniki: 
I miejsce (formacje, dance show, youth 11-13,) 
I miejsce (formacje, dance show, junior 14-16) 
III miejsce (formacje, free dance category, 14-16) 
III miejsce (formacje ,fantasy show, 14-16) 
IV miejsce (formacje ,fantasy show, 14-16) 
V miejsce (małe grupy, fantasy show, 14-16) 

Solistki: 
I miejsce  Amelia Zagórowska (solo, free dance category, youth) 
IV miejsce Wiktoria Zagórowska (solo,folk, youth 11-13) 
VII miejsce Monika Turkowska (solo, fantasy show, junior 14-16) 

Duety: 
II miejsce Amelia Zagórowska i Wiktoria Zagórowska (duet, dance show, youth 11-13) 
VII miejsce Zuzanna Tkaczyk i Karolina Bartkiewicz (duet, dance show, youth 11-13) 
VII miejsce Monika Turkowska i Alicja Hryciuk (duet, dance show, junior 14-16) 

 

 

Ad Astra:
Grupa taneczno-teatralna, działająca od 2010 roku.  Jej członkami są dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz festiwali – w Polsce i za granicą. Uzyskuje najwyższe noty na zawodach sportowych sygnowanych przez Ministerstwo Sportu, często jest wyróżniana

na festiwalach i przeglądach artystycznych.  Grupa przygotowuje i prezentuje w swoim repertuarze choreografie w różnych stylach tańca - krótkie etiudy taneczne, układy parateatralne i spektakle taneczne. Porusza się w obszarze tańca współczesnego, jazzowego i akrobatyki sportowej.  
 
Dyrektorem artystycznym zespołu jest Aleksandra Lewy - choreograf, teatrolog.

 
 
Zobacz profi Zespołu Ad Astra  na facebooku TUTAJ
Odwiedź stronę AD Astra TUTAJ
 
Zajęcia odbywają się w filii Karolew, ul Bratysławska 6a
harmonogram zajęć TUTAJ
 
 
Z archiwum AD Astra

2016 Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym (Polski Związek Tańca Sportowego)
I miejsce (kat. formacje juniorzy 14-16 lat)
I miejsce (kat. małe grupy juniorzy 14-16 lat )
II miejsce (kat. formacje kadeci 9-13 lat)
 
2016 Ogólnopolski Konkurs Zespołów Tanecznych i Solistów "Taneczne Wiktorie" ,Głowno
II miejsce (kat. taniec współczesny 9-12 lat)
 
2016 XVII Łódzkie Konfrontacje Taneczne
II miejsce AD ASTRA (kat. 12-15 lat)
 

2016 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dzieci i Młodzieży "MY XXI WIEK" ,Bułgaria
I miejsce AD ASTRA (kat. inne formy tańca 14-18 lat)
I miejsce AD ASTRA JUNIOR (kat. inne formy tańca 11-13 lat)
III miejsce AD ASTRA MINI (kat. modern 14-18 lat)
 

2016 III Eliminacje do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym, Nidzica
I miejsce  (kat. fantasy show formacje 14-16 lat)
I miejsce (kat. mini formacje 14-16 lat)
I miejsce (kat. fantasy show formacje 11-13 lat)

2016 II Eliminacje do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym, Łódź
I miejsce  (kat. fantasy show formacje 14-16 lat)
I miejsce (kat. mini formacje 14-16 lat)

2016 I Eliminacje do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym, Łódź
I miejsce  (kat. fantasy show formacje 14-16 lat)
I miejsce (kat. mini formacje 14-16 lat)
IV miejsce Anna Brancewicz-Michalak


2015 Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego "Jard Białystok"
I miejsce (kat. inne formy tańca formacje 12-15 lat)
I miejsce (kat. inne formy tańca mini formacje 12-15 lat)
II miejsce (kat. inne formy tańca solo do 11 lat, Amelia Zagórowska)
III miejsce (kat.inne formy tańca solo do lat 11, Zuzanna Tkaczyk)
IV miejsce (kat.inne formy tańca solo do lat 11, Karolina Bartkiewicz)

 

2015 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Dzieci i Młodzieży "MAGIA ITALIANA",  Rimini
II miejsce (kat. taniec współczesny formacje 12-15 lat)
I miejsce (kat. taniec współczesny solo do 10 lat, Kaja Stawikowska)
I miejsce (kat. taniec współczesny solo 14-16 lat, Monika Turkowska)
II miejsce (kat. taniec współczesny solo 11-13 lat, Wiktoria Zagórowska)


2015 Ogólnopolski Konkurs Tańca Nowoczesnego, Łeba
III miejsce (kat. taniec wspólczesny formacje 12-15 lat)
IV miejsce (kat. inne formy tańca solo do 11 lat, Kaja Stawikowska)

 
 
94-030 Łódź
Krzemieniecka 2a